Privalomi reikalavimai sutarčiai

Kai kurie sutarties elementai yra esminiai, jų būtinumas nurodytas Civiliniame kodekse, o be jų sutartis būtų niekinė. Tai yra būsto adresas, kambarių ir kitokių patalpų skaičius, plotas, patalpose esanti inžinerinė (techninė) įranga, priklausiniai ir naudojimosi bendro naudojimo patalpomis sąlygos, nuomos mokesčio dydis ir šio mokesčio mokėjimo terminai, atsiskaitymų už komunalinius patarnavimus tvarka. Civilinis kodeksas taip pat numato nuomininko pareigą perduoti nuomininkui gyvenamojo namo savininkų bendrijos įstatų kopiją arba kopiją kitokio dokumento, kuriame yra nustatytos bendro naudojimo patalpų priežiūros, naudojimo, išlaikymo ir kitos taisyklės. Sutartyje visada reikia atkreipti dėmesį į leidimą nuomininkui subnuomoti ar leisti naudoti patalpas tretiesiems asmenims. Praktikoje neretai pasitaiko atvejų, kai savininkas, atvykęs apžiūrėti būsto, ten randa nepažįstamus asmenis. Norint to išvengti, sudarant sutartį, reikėtų aiškiai apibrėžti subnuomos galimybę ar jos nebuvimą, taip pat nustatyti asmenis, kurie gyvens nuomojamame būste.

SĄLYGA „Sutarties Dalykas“ Jame turi būti nurodyta, kad Nuomotojas perduoda Nuomininkui nuomojamą objektą - butą laikinai naudoti tam tikrą laikotarpį. Būtina išsamiai aprašyti visas buto savybes ir jo adresą. Pasirinktinai sutartyje galite nurodyti maksimalų asmenų, galinčių gyventi nuomojamame būste, skaičių. Šiuos piliečius galima išvardyti net vardais. Tada gyvenimas kitų asmenų bute bus laikomas sutarties sąlygų pažeidimu.

SĄLYGA „Nuomotojo Teisės Ir Pareigos“ Šioje pastraipoje būtina aprašyti nuomos sąlygas, būsto būklę. Galima (ir būtina) į sutartį įtraukti bute esančių baldų ir buitinės technikos sąrašą bei jų būklę. Taip pat galite nustatyti nuomos sąlygas ir pareigą stebėti visus komunalinių paslaugų teikimo gyventojams klausimus. Čia būtina nurodyti galimybę patikrinti buto būklę ir tokių patikrinimų dažnumą. Norėdami apsaugoti būsto nuomininkus, nuomos sutartyje galite užregistruoti frazę „Nuomotojas įsipareigoja nuomininkui netrukdomai ir visą parą naudotis butu“, tačiau laikantis sutartų reikalavimų. Be to, sutartyje gali būti nurodyta nuomotojo pareiga savarankiškai išspręsti galimas konfliktines situacijas su kitais butų savininkais. Galų gale, jie yra gana dažni apgaulingos schemos, kai butą nuomojasi vienas savininkas, o paskui ateina antrasis ir iškeldina nuomininkus, motyvuodamas tuo, kad jis nežinojo apie nuomos sutartį. Todėl pageidautina, net nuomos sutarties sudarymo etape, gauti visų savininkų sutikimą ir tokią situaciją įregistruoti sutartyje.

SĄLYGA „Nuomininko Teisės Ir Pareigos“ Šiuo metu turite pateikti išsamų visų nuomininko įsipareigojimų sąrašą, būtent: draudimą laikyti gyvūnus bute, draudimą organizuoti vakarėlius ir kitus svarbius nuomotojo reikalavimus. Svarbu nurodyti atsakomybę už visų kartu su butu nuomojamų daiktų saugumą. Čia taip pat galite tam tikru dažnumu užregistruoti užstato poreikį ir įpareigojimą atlikti kosmetinį remontą. Arba, priešingai, neatlikite remonto be savininko sutikimo.

SĄLYGA „Atsiskaitymo Procedūra“ Šioje pastraipoje turėtų būti nurodyta tiksli nuomos suma ir visos papildomos įmokos, kurias nuomininkai privalo sumokėti. Būtina aiškiai aprašyti mokėjimų savininkui grafiką ir už Komunalinės paslaugos... Taip pat tokių mokėjimų atlikimo tvarka - grynaisiais arba banko kortele. Be to, šioje pastraipoje turėtų būti nurodyta užstato suma, kurią nuomininkas pervedė nuomotojui. Ir taip pat numatyti visas šios sumos sąlygas, visų pirma savininko teisę sulaikyti nuo jo sugadinto turto vertę ar nuomos įsiskolinimą, ar komunalines paslaugas. kaip užstatas ar pirmoji įmoka. Toje pačioje pastraipoje turėtumėte nurodyti visų matavimo prietaisų rodmenis perduodant butą nuomai. Tai gali būti vandens skaitiklio, elektros skaitiklio, dujų skaitiklio rodmenys. Jei mokėjimas fiksuotas, tai gali būti nurodyta atsakomybės sąlygoje. Jei reikia išsamaus apibrėžimo, šis punktas laikomas atskiru straipsniu. Dažniausiai taip būna, jei nuoma verčia nuomininką atsakyti. komunalinių paslaugų apmokėjimas, su atskiru nuomos mokesčio perleidimu savininkui. Paprastai nustatytas fiksuotas mokestis, tačiau savininkas turi teisę reikalauti apriboti patogumų naudojimą, kad sutaupytų savo biudžeto. Patartina, nustatant punktą dėl mokėjimo sąlygų, nustatyti jo pakeitimo priimtinumas savininko nuožiūra. Pakeitimai pateikiami atskirame dokumente - pagrindinės sutarties priede. Pastaruoju metu populiarėja draudimo užstatas, kuriame numatyta dviejų mėnesių nuomos dydžio pinigų investicija kaip garantija nuomotojui. Susitarime turėtų būti numatytas ir nustatytas užstato panaudojimo atvejis, taip pat situacija, kai indėlio lėšos gali būti panaudotos.

SĄLYGA „Sutarties Nutraukimo Tvarka Ir Šalių Atsakomybė“ Šioje pastraipoje būtina aprašyti visas sąlygas, kuriomis nuomos sandoris nutraukiamas. Jei kalbame apie sutarties nutraukimą pasibaigus sutarčiai, būtina registruoti sutarties šalių veiksmus. Taip pat turėtumėte nustatyti išankstinio sutarties nutraukimo sąlygas ir tvarką. Visų pirma turi būti nurodyta, kad buto savininkas turi teisę anksčiau laiko nutraukti sutartį, jei kaimynai nusiskundžia, netinkamai prižiūri būstą, sugadina turtą ar pažeidžia viešąją tvarką. Gyventojai gali norėti išsikelti anksčiau, jei savininkai pažeidžia kontrolės nurodymą ir nepagrįstai padidina nuomos mokestį. Sutartyje turėtų būti nurodyta sutarties nutraukimo tvarka, būtent pranešimas šaliai apie nuomos sutarties nutraukimą anksčiau laiko ir būsto išleidimo laikas šiuo atveju.

SĄLYGA „Ginčų Sprendimas“ Šioje pastraipoje nurodome, kad „šalys visus tarpusavio nesutarimus bandys išspręsti derybomis“, tačiau jei nepavyks susitarti, „ginčai bus sprendžiami laikantis LR teisės aktų , teisiškai “. Svarbu pažymėti, kad visos šalies patirtos išlaidos, kurias teismas pripažįsta pagrįstomis ginče, turės atlyginti nuostolius pralaimėjusiai šaliai. Be to, tokia šalis pagal sutartį privalės sumokėti netesybas (galite nurodyti netesybų sumą).

SĄLYGA „Susitarimo Šalių Duomenys Ir Adresai“ Šioje dalyje turėtumėte nurodyti paso duomenis ir registracijos adresus bei faktinę nuomininko ir nuomotojo gyvenamąją vietą. Akivaizdu, kad nuomos sutarties tekstą gali sudaryti bet kuris asmuo, neturintis teisinio išsilavinimo. Teisės aktai reikalauja, kad sutartyje būtų nurodytas jos dalykas, sandorio kaina, šalių duomenys ir jų parašai. Visos kitos sąlygos nėra apribotos įstatymais ir priklauso tik nuo šalių vaizduotės. Kuo išsamesnis dokumentas, tuo mažiau klausimų kils sprendžiant prieštaringus klausimus, jei tokių yra. Tipinė nuomos sutartis gali būti imama kaip pavyzdys, tačiau ji turi būti užpildyta individualiomis sandorio ypatybėmis. Be to, prie sutarties turi būti pridėtas buto priėmimo ir perdavimo aktas su turto inventoriumi. Pageidautina šį veiksmą patvirtinti dviejų liudytojų parašais. Taigi šalims bus išvengta nepasitikėjimo viena kita vertinant tam tikrų daiktų būklę. Atskirai reikėtų pažymėti, kad nuomos sutartyje būtina nurodyti, kokiu pagrindu butas priklauso nuomotojui, taip pat tai, ar nėra būsto suvaržymų, pavyzdžiui, areštas. Jei butas yra įkeistas ir faktiškai užtikrintas banko, tai taip pat turėtų būti nurodyta nuomos sutartyje.

SĄLYGA : “Galiojimo Datos” Sutarties sąlygos nurodomos, jei jas nustato subjektai, tai yra susitarimas skubiai... Jei nuoma yra skubi ir trunka ilgiau nei metus, arba neterminuota, tačiau numato ilgalaikį patalpų naudojimą, būtina registracija „Registrų Centre“. Į kadastro įrašus neįvedus informacijos apie turto sandorį, dokumentas neįsigalioja, arba praranda jį po metų. Jei pasibaigus galiojimo laikui dokumentas nėra nutraukiamas, jis automatiškai taikomas tam pačiam laikotarpiui. Kai į butą persikelia keli žmonės, turite sudaryti nuomininkų sąrašą su kiekvieno asmeniniu parašu, kad išvengtumėte savininkų neteisėto bendrinimo, kurį savavališkai organizavo nuomininkai.

SĄLYGA „Force Majeure” Įprasta gaminti retai naudojamus, bet garantuojantis teisinį saugumą punktas dėl veiksmų nenugalimos jėgos arba nenugalimos jėgos aplinkybių atveju. Jame reglamentuojama veiksmų tvarka esant objektyvioms aplinkybėms, kurių asmuo negali kontroliuoti, o tai neleido jam įvykdyti sutarties sąlygų. Paprastai jie susideda iš sandorio šalies įspėjimas prieš 3-5 dienas, kai tokių pasitaiko. Tokiu atveju nukentėjusioji šalis pašalina numatytas baudas ir kitas sankcijas ir svarsto sąveikos galimybes esamomis sąlygomis.

SĄLYGA „Nutraukimo Procedūra” Taip pat turi būti sutartos sutarties nutraukimo sąlygos šalių susitarimu. Dažniausiai jie apima taisyklę įspėjimus apie sandorio šalį prieš 2 mėnesius prieš iškeldinimą iš buto. Taip pat nustatomi reikalavimai dėl turto perdavimo formos. Dėl besikeičiančių aplinkybių, įskaitant susijusias su infliacija ir kylančiomis kainomis, gali tekti peržiūrėti kai kurias nuostatas. Tai turėtų būti numatyta ir reikiamas punktas. Jei į šį precedentą nekreipiama dėmesio, nuomininkai turi teisę ginčyti kainų padidinimą remiantis pagrindinėje sutartyje nurodytu kainos kriterijumi. Papildymai pateikiami pagrindinės sutarties priede ir turi būti registruojami „Registrų Centre”

SĄLYGA “Būsto Gerinimas” Būsto gerinimo sąlygos yra dviejų tipų: atskiriamas; neatsiejamas. Civilinė teisė numato nuosavybę atskiri patobulinimai nuomininko atžvilgiu... Tai yra, jis jas įsigyja savo reikmėms, naudoja ir valdo pagal įstatymus. Atitinkamai, išeidamas iš būsto, jis pasiima jį su savimi. Kad įsigytus baldus, indus ir kitus interjero daiktus nesavintų nesąžiningas nuomininkas, privaloma bute priimti savininko daiktus arba pagrindinėje sutartyje nurodyti, kad jie nebuvo pateikti. Tai nebus nereikalinga išsaugoti kvitus apie jų pirkimą. Neatsiejami patobulinimai gali atsirasti dėl: pagal susitarimą su savininku prieš nuomą; pagal susitarimą su savininku nemokamai; negavęs savininko leidimo. Jei dėl šio punkto nėra specialiai sutarta, vėliau gali būti atliekamas remontas suklaidinti nuomininkus. Savininkas turi teisę ne tik atsisakyti kompensuoti remonto išlaidas, bet ir tai uždrausti, arba priversti jį pakeisti dizainą, jei jam tai nepatinka, taip pat ir per teismus.

SĄLYGA „Rakto Perdavimas“ Galima pabrėžti gyvenamojo ploto perdavimo procedūrą atskiras daiktas, ir gali būti įtraukta į atsakomybės sąlygą. Jis išimamas atskirai, jei reikia išsamaus apibrėžimo. Čia tiksliai nustatyta raktų perdavimo data. Nurodykite, kada šalys susitinka nurodytu adresu. Būtinai deramasi kad autorių teisių savininkas pasirūpina bute esančiu turtu ir baldais, kuriuos sandorio šalis turi apžiūrėti ir priimti priėmimo pažymėjime. Šiuo atveju tai yra būtina atidžiai patikrinkite perduoto turto būklę, akte pažymėti visus trūkumus ir gedimus, iki dėmių ant tapetų ir kt. Šis punktas yra visiškai nuomininko rankose. Išstumdamas pagal šį veiksmą jis turės grąžinti tinkamos būklės turtą arba sumokėti žalos atlyginimą. Kaip komponuoti gyvenamajame kambaryje, galite sužinoti iš mūsų straipsnio. Išvykstant reikia surašyti naują aktą, patvirtinantį turto perdavimą pagal sąrašą. Priešingu atveju nesąžiningi savininkai galės atlyginti žalą, kurios nebuvimą vėliau bus neįmanoma patvirtinti.

Skambinkite, rašykite, klauskite

+370 (640) 55588, info@memelionuoma.lt

Rekvizitai:
MemelioNuoma,
Įm. k. 304451943
PVM mokėtojo kodas:
A/s LT407300010151061704
AB bankas "Swedbank", b/k 73000

2024 © "Memelio nuoma".. Visos teisės saugomos.

Sprendimas: www.webmod.lt